*Digi 24 Tv, trompeta cea mai
otrăvită la noi a sataniștilor lumii, continuă să împrăștie tot felul de
murdării despre Trump. Nu-i luați în seamă! Și, oricine altcineva v-ar îndemna,
să nu vă îndoiți că Trump este și va rămâne cel ce cu ochii noștri am văzut, și
cu mințile și cu sufletele noastre am înțeles că este. Un conducător care mai
mult decât oricare din acești ani nu a vrut și nu vrea nimic pentru sine, ci
totul pentru țara sa și lumea aceasta. Și să mai fim sigur și că, dacă el
însuși s-ar putea să nu se mai întoarcă, idealurile și credința lui sigur se
vor întoarce într-o bună zi.
*Custodele Coroanei și
Principele Radu au făcut publicitate faptului că s-au vaccinat anti-Covid. În
condițiile în care tema vaccinării a generat o profundă divizare a societății,
cred că era potrivit ca Familia regală să se abțină să contribuie și ea la
această disensiune majoră. Mă gândesc între altele la faptul că actuala
campanie pro-vaccinare dusă de puterea politică e nu doar una lipsită de
argumente științifice dar și care exclude cu brutalitate orice opinie împotriva
vaccinării. Fapt care, repet, sfidează până și principiul elementar după care pacientul are dreptul la o altă opinie
medicală (principiu consacrat și în legislația română prin art 11 din Legea
drepturilor pacientului nr 46/2003). Desigur statutul membrilor Familiei regale
nu e al unui om obișnuit în sensul în care ei au și numeroase atribute publice.
Mă gândesc numai la un exemplu, acela al călătoriilor pe care ei ar urma să le
facă în afara țării în scopuri servind țara. Caz în care adeverința de
vaccinare este obligatorie. Dar pentru așa ceva nu era nevoie să se facă și
publicitate vaccinării. Așa cum nu era nevoie nici de publicitatea făcută de
Părintele paroh de la Biserica mea, București-Ghencea Parc; Părintele
recidivează cu gesturile sale politice partizane și produce iarăși tulburare în
rândul credincioșilor.
*Cred că atunci când privim
uluiți cum, inertă aproape, America își pierde toată libertatea nu trebuie să
uităm două lucruri. Mai întâi că această țară nu mai e de mult, de fapt,
Națiunea Americană – aceea plămădită în credință, în patriotism, în muncă
cinstită. Fondul cultural tradițional al Americii a fost pervertit până la
desfigurare de mai multe decenii de o ideologie extremistă de stânga și
„liberală”, cu care a fost invadată educația și întreg spațiul public.
Discriminarea pozitivă și alte grave rătăciri în numele alterității și
diversității, precum și corectitudinea politică au adus teroarea în întreg
acest spațiu. Și au transformat națiunea într-un surogat nedigerabil. Iar asta
a făcut extrem de facilă înrobirea ei financiară marii finanțe. Care –
incredibilă conincidență... – e aproape una și aceeași cu oculta satanistă care
a pus la cale și controlat pervertirea culturală și morală a acestei națiuni
cândva glorioase. În urmă cu o lună, datoria publică a țării totaliza 27.000 de
miliarde de dolari – adică 99,3% din PIB. Un asemenea nivel (113% din PIB) a
mai fost înregistrat numai la finele Războiului doi mondial. Însă atunci
Națiunea Americană se afla pe una din culmile gloriei sale, iar nu înrobită de
dușmanii de moarte și prăbușită ca azi în prăpastia unui marasm instituțional,
cultural și moral îngrozitor.
*Exact în clipa în care
America era cu sufletul la gură așteptând să vadă ce grozăvie s-ar mai putea
întâmpla și la așa zisa instalare a așa zisului președinte Biden, Hillary
Clinton a sugerat că (aceeași oribilă minciună) Trump a vorbit la telefon cu
Putin în timpul revoltei de la Capitoliu. Desigur că așa zisa fosta primă
doamnă trăia și va continua să trăiască un coșmar la gândul că alături de toate
celelalte unelte ale sataniștilor împotriva Americii vor răspunde și ea pentru
răul făcut. Dar a-ți fi frică e omenește, însă să-ți pierzi mințile într-un așa
hal e un lucru drăcesc. (Activenews, 26 ianuarie 2021)
Situațiunea (CC), articol publicat în anul 2021