Ofensiva
ideologiei sexuale purtată de Europa Occidentală, spațiu complet laicizat și
ateist, a devenit azi mai ferventă ca oricând. Și este evident că cele ce se
întâmplă mai ales în ultimele luni se află în directă legătură cu recenta
alungare prin fraudă a lui Trump de la Casa Albă – și instalarea și acolo a
unei administrații parte și ea a globalismului neo-marxist. Ne aflăm în
săptămânile în care Berlinul, Parisul și Bruxellesul încearcă un asediu asupra
Europei de Est – creștină și abia ieșită din iadul comunismului marxist. Tocmai
se încearcă executarea Ungariei, sub motiv că „a adoptat o lege împotriva
promovării homosexualității în rândul minorilor” (crimă de neiertat, cum
altfel...).
În
urmă cu o săptămână, pe 25 iunie, a fost pus în scenă un așa zis summit al 17
țări vest-europene, prezidat de secretarul general al ONU (absurdul uriaș al
unei intenții rele pe măsură!), care, citez, “și-au declarat opoziția fermă
față de legea maghiară. Potrivit multor observatori prezenți, niciodată un
summit european nu a apărut atât de tensionat și emoționant, prim-ministrul
olandez Mark Rutte sugerându-i șefului guvernului ungar Viktor Orban să
părăsească UE. Deci 17 țări și-au indicat opoziția față de Ungaria în
chestiunea acestei legi controversate. Dar UE are 27 de țări. Cine sunt cele 9
care lipsesc? Bulgaria, Croația, Letonia, Lituania, Polonia, Republica Cehă,
România, Slovacia și Slovenia - 9 țări din Europa Centrală și de Est, care
amintesc de existența unei fracturi geoculturale. În Bulgaria, Croația,
Letonia, Lituania, Polonia, Slovacia sau România, căsătoria între persoane de
același sex este neconstituțională. Liberalismul cultural nu a trecut încă de
Cortina de Fier.” Am citat pe larg din relatarea propagandiștilor instigatori
de la Le Figaro, scriitori de liste negre pentru neo-marxiștii sataniști ai
lumii, relatare ce seamănă leit cu mai
tot ce-au scris și alte tribune neo-marxiste franceze și germane.
Așadar
Europa de Est refuză să se alinieze „liberalismului cultural” dictat de
vestici. Sintagma „academică” pe care tocmai am citat-o deghizează ateismul
agresiv al Occidentului neo-marxist, care urmărește să înfăptuiască ceea ce n-a
reușit marxismul în jumătatea de veac de comunism criminal: să rupă pe om de
Dumnezeu, să-i pervertească credința și tradițiile și să descreștineze pe
repede înainte Estul european nesupus relelor lui plănuiri.
Voi
reaminti aici că România s-a făcut auzită pe tema aceasta, în urmă cu doi ani,
de la tribune plasate în chiar inima Occidentului european, prin vocea ei cea
mai legitimă, aceea a Coroanei – instituție depozitară a tot ce țara are mai
scump ca istorie și cultură. "Noi, românii, suntem mai religioși, și avem
perspective diferite asupra vieţii sociale şi obiceiurilor noastre. Ceea ce nu
înseamnă că Vestul are dreptul să ne trateze de <reacţionari> (iar
aceasta pentru că valorile noastre nu pot fi la modă doar în unele părţi ale
Europei, ele sunt valori care aparţin în mod istoric continentului” (Custodele
Coroanei, conferințe la Haga și Copenhaga, în 2019).
Cât
mă privește, repet, am fost și voi rămâne un apărător al drepturilor
persoanelor indiferent de orientarea lor sexuală. Deci și al egalității de
tratament și nediscrimnare în drepturi și libertăți fundamentale – naturale,
adică, incluse în constituții și tratate internaționale, și nu inventate prin
“strategii” și „rapoarte” ale neo-marxiștilor ateiști, noii cruciați anticreștini.
După comunism m-am numărat printre aceia care au militat pentru dezincriminarea
penală a relațiilor dintre persoanele de același gen; am crezut și cred că
statul nu are a reglementa intimitatea din patul adulților. Din aceeași
convingere am contribuit și la constituirea Asociației care apără în România
drepturile persoanelor LGBT. În același timp, însă, când statul al cărui
cetățean sunt, și cei care-i dictează din afară, îmi impun norme ce-mi
agresează și-mi pângăresc credința – mie, alor mei și acestui neam – am datoria
să devin pe loc un ostaș al lui Hristos gata oricând să-L mărturisesc și să-mi
dau și viața pentru El. Astfel cum și El, Dumnezeu fiind, și-a dat viața pentru
mine și pentru fiecare om, de la protopărinții noștri și până la sfârșitul
veacurilor.
Pas
cu pas, mai ales acum după alungarea lui Trump din fruntea țării sale, Europa
Occidentală și America, prăbușită și ea în urâciunea de pe urmă (tărâmul
pedofiliei, al industriei avorturilor și al tuturor fărădelegilor), se dedau
concertat la un asalt provocator fără
precedent. Urmărind între multe altele pervertirea copiilor cu ideile
halucinante că fiecare poate alege să fie băiețel sau fetiță, că organele lor
genitale pot fi permutate precum zecile de piese ale cubului Rubik, că bărbații
au dreptul să nască și tot așa. Ce trebuie înțeles și spus răspicat acestor
oameni cu mințile stricate e că tot ce încearcă ei – prin tot felul de rapoarte
și strategii, cum spun – este complet ilegal, în sensul în care tratalele
internaționale și constituțiile naționale nu există smintelile pe care vor ei
să se vâre pe gât popoarelor fără a le consulta prin referendumuri, adăugând
astfel ilegal la tratate și constituții naționale. Dar mai mult decât atât,
toate tratalele internaționale și Constituția țării mele, îmi garantează
inechivoc dreptul de a-mi mărturisi liber credința; liber însemnând fără spaima
că voi face 6 ani de închisoare pentru inclusiv „incitarea la discriminare” a
răului, cum tocmai a votat Parlamentul nostru obedient sub presiunile externe
(completări ale Codului penal, operate de fapt pentru implementarea „Strategiei
UE privind egalitatea pentru persoanele LGBTIQ 2020-2025”, Strategie pe care
Parlamentul obiedient o votase de asemenea în prealabil).
În sfârșit, a ne mărturisi liber credința înseamnă inclusiv să spunem celor ce vor să ne-o pângărescă că faptele pentru care cetățile Sodomei și Gomorei au fost pustiite nu sunt motive pentru care pe bulevardele Capitalei țării noastre să se organizeze (corupând copiii nu doar în sălile de clasă) festivaluri ale exhibiționismului sexual (să luăm aminte: Trump a plătit pentru ca n-a fost un fan al lor). Iar mărturisirea în acest mod a credinței este desigur o formă de exercitare a dreptului la liberă exprimare. Exercitare care, potrivit tratatelor și Constituției țării, nu poate fi restrânsă sub pretextul apărării unor drepturi inventate pervers, ce se vor statuate prin proceduri într-atât de ilegale încât vor putea face oricând obiectul unor procese istorice în fața curților penale internaționale. (activenews.ro, 2 iulie 2021)
Cetățeni și ostași ai lui Hristos, articol publicat în anul 2021